גלריה

כנס Ryu Kyu Kobujutsu הבינלאומי

נערך במקום הולדתו של הקראטה 

קומג'ימה, אוקינאווה - יפן

יפן - המזרח - מאז שהייתי גבר צעיר תמיד חלמתי לנסוע למזרח. היה משהו באומנויות הלחימה ובתרבות המזרח שדיבר עמוקות אל נשמתי. 

זה הוביל אותי לגלות את אומנויות הלחימה האוקינאיות האותנטיות, Ryu Kyu Kobujutsu, ואושינקיה - הקבוצה השואפת לאימון כנה של הגוף כדי לשפר את הנפש באמצעות אימוני אומנות לחימה, כולל אימוני נשק וקראטה.

חלום החיים הזה לבקר ביפן התגשם לאחרונה  כשהשתתפתי בכנס Ryu Kyu Kobojutsu הבינלאומי ה-11.

לאחר עשרים וחמש שנות הכשרה ולימודים. מצאתי את עצמי על מטוס מישראל, נושא את מגן דוד, מגן דוד, דגל מדינת ישראל, רקום על ה-Gi שלי (חליפת הקראטה).

חלק גדול מהבחירה לעלות הייתה ההכרה שרק בחיים בארץ ישראל נוכל לממש את הפוטנציאל שלנו במלואו. 
מה שמעולם לא ציפיתי היה שהתשוקה והתחביב שלי לאורך החיים יהפכו למרכיב מרכזי בהגשמת החלום הזה. לפני שעזבנו את דרום אפריקה, הסנסאי שלי אדי ג'רדין, המורה שלי לאומנות לחימה, עודד אותי להיות מורה לאומנויות לחימה, להביא את האמנות האוקינאווית האותנטית הזו וטאי צ'י צ'ון לעם היהודי בישראל. 

סנסאי אדי הוא לא רק מורה אלא מורה נהדר שלי. הוא אחד האנשים הבודדים שפגשתי בחיי שהצליחו לראות אותי כפי שאני ולהדריך אותי בדרך למימוש הפוטנציאל שלי. 

שנים רבות האמנתי שאימוני אומנויות הלחימה הם מרכיב משלים לתשובה שלי, חזרתי לתורה של הקדוש ברוך הוא (המקור הייחודי לכל ברכה) וקיום מצוותיו. חלק הדו-קרב הזה הביא שלמות לחיי, הוא לימד אותי כבוד, סבלנות, ולעסוק ולאמץ כל מתנת חיים בעולם הזה. 

עם סנסאי אדי זכיתי לדאן השלישי שלי בקובוג'וטסו (אימון נשק אותנטי) וביושינקאי (אימון קראטה ביד פתוחה). זמן קצר לאחר העלייה לארץ מצאתי את עצמי עם הכבוד להתמנות לראש סניף ישראל. פתחתי דוג'ו צנוע ולאט לאט אחד בכל פעם אני חולק את אומנות המזרח יחד עם חכמת התורה. בדוג'ו שלי, יצרנו מרחב ללמוד ולצמוח. 

במטוס ליפן, כשישראל מיוצגת לראשונה בהיסטוריה, ישבתי כראש סניף ישראל, רב, עם דגל ישראל על זרועי, ירמולה מכתירה את ראשי, בן ישראל, בן תורה. 

משהו באמת ייחודי ומשמעותי. . . המשך יבוא . .

יפן 2019

Kobujutsu על חוף אוקינאווה

הדגמה של Shuji No Kon Sho