גלריה

Our rooftop Dojo with views of Har Habit

כנס ריו קיו קובוג'וצו הבין־לאומי

נערך במקום הולדת הקרטה 

קומג'ימה, אוקינאווה - יפן

יפן - המזרח - מאז היותי עלם צעיר תמיד חלמתי לנסוע למזרח. היה משהו באומנויות הלחימה ובתרבות המזרח שדיבר עמוקות אל נשמתי. 

זה הוביל אותי לגלות את אומנויות הלחימה האוקינאוויות האותנטיות, ריו קיו קובוג'וצו ואושינקיא - הקבוצה השואפת לאימון כנה של הגוף כדי לשפר את התודעה באמצעות אימוני אומנות לחימה, כולל אימוני כלי נשק וקרטה.

חלום זה שחלמתי כל חיי, לבקר ביפן, התגשם לאחרונה כשהשתתפתי בכנס ריו קיו קובוג'וצו הבין־לאומי ה־11.

לאחר עשרים וחמש שנות הכשרה ולימודים, מצאתי את עצמי על מטוס מישראל, עונד מגן דוד, דגל מדינת ישראל, הרקום על הג'י שלי (חליפת הקרטה).

חלק גדול מהבחירה לעלות הייתה ההכרה שרק בארץ ישראל נוכל לממש את הפוטנציאל שלנו במלואו. 
אך מעולם לא ציפיתי שהתשוקה והתחביב שלי לאורך חיי יהפכו לרכיב מרכזי בהגשמת החלום הזה. לפני שעזבנו את דרום אפריקה, הסנסאי שלי אדי ג'רדין, שלימד אותי אומנויות לחימה, עודד אותי להיות מורה לאומנויות לחימה, להביא את האומנות האוקינאווית האותנטית הזו ואת הטאי צ'י צ'ון לעם היהודי בישראל. 

סנסאי אדי הוא לא רק המורה שלי אלא גם מנטור נפלא. הוא אחד האנשים הבודדים שפגשתי בחיי שהצליחו לראות אותי כפי שאני ולהדריך אותי בדרך למימוש הפוטנציאל שלי. 

שנים רבות האמנתי שאימוני אומנויות הלחימה הם רכיב משלים לתהליך החזרה בתשובה שלי, תהליך החזרה לתורה ולמצוות של הקדוש ברוך הוא (מקור הברכה היחידי). ההיבט הכפול הזה הביא שלמות לחיי, לימד אותי כבוד וסבלנות, ואימוץ כל מתנות החיים בעולם הזה, ועיסוק בהן. 

עם סנסאי אדי זכיתי לדאן השלישי שלי בקובוג'וצו (אימון כלי נשק אותנטיים) וביושינקאי (אימון קרטה בטכניקת 'כף יד פתוחה'). זמן קצר לאחר העלייה לארץ קיבלתי את הכבוד להתמנות לראש הסניף בישראל. פתחתי דוג'ו צנוע ולאט לאט, שיעור אחר שיעור, אני משתף את אומנות המזרח יחד עם חוכמת התורה. בדוג'ו שלי יצרנו מרחב ללמידה ולצמיחה. 

במטוס ליפן, לייצוג ישראל לראשונה בהיסטוריה, ישבתי כראש סניף ישראל, רב, עם דגל ישראל על זרועי, כיפה ככתר לראשי, בן ישראל, בן תורה. 

משהו באמת ייחודי ומשמעותי... המשך יבוא...

יפן 2019

קובוג'וצו על חוף אוקינאווה

הדגמה של Shuji No Kon Sho